Horní Olešnice
oficiální stránky obce
nadmořská výška
364 metrů
počet obyvatel
313

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Okolí > Akce v okolí

Akce v okolí


Czech Nature Photo 2021

Místo
Dobrovského 3, 54301 Vrchlabí
Datum konání

Nejlepší velkoformátové snímky českých fotografů přírody celého světa ze soutěžeCzech Nature Photo 2021 všech kategorií.Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 6. ledna 2022 v 18 hodin. Výstava trvá od 7. ledna do 22. února 2022 –částečně viditelná zvenku, částečně přístupnákaždé úterý od 15 do 17 hodin, jindy po domluvě. Kontakt: krtek@krnap.cz, tel.: 499 456 119 nebo 732 864 239

Více

Jak jsem hledal Karla Šebka

Místo
Nám. Míru 222, 54301 Vrchlabí
Datum konání

Vyprávění novináře Bohumíra Procházky o pátrání po osudech surrealistického básníka Karla Šebka, rodáka a občana vrchlabského a jilemnického. Básníka, malíře a zajímavého člověka. Setkání bude doplněno ukázkou ze svébytného představení Divadla na káře, hudbou a promítáním fotografií. Ve spolupráci s Kateřinou Kabelovou.

Více

Nebeská Past

Místo
Dobrovského 3, 54301 Vrchlabí
Datum konání

Promítaní filmu Nebeská Past a následná beseda s vyprávěním krkonošského horolezce Radoslava „Radara“ Groha o letošním dramatickém prvovýstupu s Márou Holečkem západní stěnou Baruntse.

Více

Jordánsko – země milých arabů

Místo
Dobrovského 3, 54301 Vrchlabí
Datum konání

Zima v poušti a chleba zdarma. Přednáška cestovatele Topiho Piguly.

Více

Antarktida – poslední opravdová divočina

Místo
Dobrovského 3, 54301 Vrchlabí
Datum konání

Na Antarktidu vstoupilo desetkrát méně lidí, než jich každoročne navštíví Prahu. „Mimozemské“ scenérie, velryby, tučňáci a mnohem, mnohem víc v promítání Tomáše Grima, který procestoval přes 70 zemí všech 7 kontinentů a na cestách strávil téměř 7 let.

Více

S prstem na spoušti

Místo
Nám. Míru 222, 54301 Vrchlabí
Datum konání

Srdečně zveme v pondělí 7. února od 17 hodin na vernisáž výstavy fotografií členů vrchlabského fotoklubu Spoušť u příležitosti 25. výročí jeho založení. Výstava je otevřena od 8. února do 24. dubna 2022 denně mimo pondělí (9–12 a 13–16 hodin).

Více

Kroužkování u krmítka

Místo
Dobrovského 3, 54301 Vrchlabí
Datum konání

Pojďte se s námi zblízka podívat, jací ptáci létají na krmítko v zámeckém parku ve Vrchlabí. Pozorování a kroužkování krmítkových druhů je krásným zpestřením dlouhé krkonošské zimy. Vylosovaný účastník akce dostane lojové krmítko a všichni malý dárek. Sraz: v 9 hodin u KCEV Krtek Správy KRNAP ve Vrchlabí Bližší informace: Dan Bílek, dbilek(zavináč)krnap.cz, 737 225 417

Více

MASOPUST

Místo
Horská 175, 54226 Horní Maršov
Datum konání

Srdečně Vás zveme na tradiční masopustní odpoledne plné zábavy, her a dobrého jídla. Čeká Vás masopustní oběd, výroba masek a focení v kostýmech, žertovné soutěže, vystoupení sboru Berthold, masopustní průvod a soutěž o nejlepší masku. Dále se můžete těšit na divadelní představení, Karneval a vystoupení kouzelníka. Akce se bude odehrávat na Doteku, v Horním Maršově a v pohádkovém sále ZŠ Horní Maršov. Časové rozvržení a bližší informace na přiloženém plakátu.

Více

BOYS 1970

Místo
Dobrovského 3, 54301 Vrchlabí
Datum konání

Promítání filmu BOYS 1970, beseda s Liborem Duškem a představení tematické knihy. Dokument pojednává o českých horolezcích, které spojovalo přátelství, odvaha i tragédie, ale též vítězství myšlenky, která své první řádky začala psát již před padesáti lety v dalekém Peru. Nabízí dialog minulosti a přítomnosti, zachycující nejen zápolení tuzemských horolezců v peruánských velehorách, ale i život pod Andami. Historická linie je vyprávěna prostřednictvím členů tragické expedice: dobových fotografií Viléma Heckela, dopisů horolezce a sochaře Valeriána Karouška a pamětníků-pozůstalých a elitních horolezců 60. let. Současný příběh je zachycen obrazem i slovem obou prvovýstupců, špičkových horolezců Marka Holečka a Radoslava Groha. délka filmu: 50 minutrežie, kamera: Tomáš Galásekscénář, produkce: Libor Dušek

Více

Namibie – země plná překvapení

Místo
Dobrovského 3, 54301 Vrchlabí
Datum konání

Radka Tkáčiková ukáže nejstarší poušť světa, obrovské duny, spoustu zvěře, druhý největší kaňon světa, rostliny staré 1 500 let, opuštěné diamantové doly i ženy Himbů jen v sukénkách.

Více